Jump to content
Sign in to follow this  
Fito

Azlocylina?

Recommended Posts

Hej, znalazłem ciekawy artykuł i wrzucam go tutaj. Może komuś się przyda. A może ktoś zna i stosuje?

TYTUŁ: "Azlocylina skutecznie leczy boreliozę"

Cytat

 

"Przez dziesięciolecia rutynowe leczenie boreliozy było standardowymi antybiotykami, które zwykle zabijają infekcję. Ale dla nawet 20% osób z chorobą przenoszoną przez kleszcze antybiotyki nie działają, a utrzymujące się objawy bólu mięśni, zmęczenia i zaburzeń poznawczych mogą utrzymywać się przez lata – czasami już na zawsze.

Nowe badania Stanford Medicine na laboratoryjnych myszach dostarczają dowodów, że azlocylina całkowicie leczy chorobę – spowodowaną bakterią Borrelia burgdorferi. Badanie sugeruje, że może to być również skuteczne w leczeniu pacjentów zakażonych bakteriami tolerującymi leki, które mogą powodować objawy przewlekłe.

„Ten związek jest po prostu niesamowity” – powiedział dr Jayakumar Rajadas, asystent profesora medycyny i dyrektor Biomaterials and Advanced Drug Delivery Laboratory w Stanford School of Medicine. „Usuwa infekcję bez skutków ubocznych. Mamy nadzieję zmienić jej przeznaczenie na doustne leczenie boreliozy”. Rajadas jest głównym autorem badania, które zostało opublikowane 2 marca w „ Scientific Reports” . Głównym autorem jest dr Venkata Raveendra Pothineni.

„Sprawdzamy potencjalne leki od sześciu lat” – powiedział Pothineni. „Przeanalizowaliśmy prawie 8000 związków chemicznych. Przetestowaliśmy 50 cząsteczek. Najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze cząsteczki przetestowano na modelach zwierzęcych. Po drodze spotkałem wielu ludzi cierpiących na tę straszliwą, przewlekłą chorobę. Naszym głównym celem jest znalezienie najlepszego związku do leczenia pacjentów i zatrzymania tej choroby ”.

Polowanie na alternatywny lek

Sfrustrowany brakiem możliwości leczenia pacjentów z boreliozą z utrzymującymi się objawami, Rajadas i jego zespół rozpoczęli poszukiwania lepszej alternatywy w 2011 roku. W 2016 roku opublikowali badania dotyczące projektowania, rozwoju i terapii leków, w którym wymieniono 20 związków chemicznych z około 4000, które były najbardziej skuteczne w zabijaniu infekcji u myszy. Wszystkie 20 zostało zatwierdzonych przez Food and Drug Administration do różnych zastosowań. Jeden na przykład jest stosowany w leczeniu zaburzeń związanych z nadużywaniem alkoholu.

W tym ostatnim badaniu wykazano, że azlocylina, jedna z 20 najlepszych pretendentów, jest lepsza od łącznie 7450 związków, ponieważ jest bardziej skuteczna w zabijaniu B. burgdorferi i powoduje mniej skutków ubocznych. Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Boreliozie, borelioza dotyka rocznie ponad 300 000 osób. Może wpływać na różne narządy, w tym mózg, skórę, serce, stawy i układ nerwowy oraz powodować problemy z sercem i powodować zapalenie stawów, jeśli nie jest leczona. Objawy obejmują gorączkę, bóle głowy, dreszcze oraz bóle mięśni i stawów.

Tradycyjne antybiotyki, takie jak doksycyklina, są skuteczne we wczesnym okresie leczenia zakażenia u większości pacjentów, ale pozostaje niejasne, dlaczego leki te nie leczą od 10-20% pacjentów, powiedział Rajadas.

„Niektórzy badacze uważają, że może to wynikać z tolerancji na leki bakterii żyjących w organizmie i powodujących choroby”, powiedział Rajadas, który jest również członkiem grupy roboczej Lyme Disease w Stanford. „Inni uważają, że jest to choroba immunologiczna spowodowana przez bakterie podczas pierwszej ekspozycji, która powoduje stan ciągłego stanu zapalnego. Bez względu na przyczynę ból dla pacjentów jest nadal bardzo realny”.

Azlocylina wychodzi na wierzch

Lek, który nie jest dostępny na rynku, został przetestowany na mysich modelach boreliozy w 7, 14, i 21-dniowych odstępach i stwierdzono, że eliminuje infekcję. Po raz pierwszy wykazano również, że azlocylina skutecznie zabija tolerancyjne na leki formy B. burgdorferi w naczyniach laboratoryjnych, co wskazuje, że może ona działać jako terapia w przypadku utrzymujących się objawów boreliozy.

Pothineni i Rajadas opatentowali związek do leczenia boreliozy i współpracują z firmą w celu opracowania doustnej postaci leku. Naukowcy planują przeprowadzić badanie kliniczne.

Rajadas jest również profesorem bioinżynierii i nauk terapeutycznych na University of California-San Francisco."

 

 

Źrodło: https://losyziemi.pl/azlocylina-skutecznie-leczy-borelioze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...